Street Workout zestaw

Streetworkout

Street workout park

Street workout to ćwiczenia polegające na wykonywaniu ćwiczeń  o charakterze siłowym. Dzięki wykorzystaniu zabudowy miejskiej lub specjalnie przygotowanych do tego placów street workout wyposażonych w różnego rodzaju drążki, poręcze, drabinki, podesty, ławki. Ćwiczenia te opierają się głownie na kalistenice, czyli wykorzystywaniu w ćwiczeniach własną masę ciała. W street workout chodzi przede wszystkim o wytrzymałość oraz zachowaniu funkcjonalności mięśni. Dlaczego street workout cieszy się tak dużą popularnością?  Korzystanie z takich placów jest całkowicie darmowe, wystarczy znaleźć dogodne dla siebie miejsce oraz odrobinę motywacji. Można zyskać wyćwiczone ciało bez ponoszenia dodatkowych kosztów na siłownię. W miastach powstają grupy zazwyczaj młodych ludzi, którzy ćwiczą iużywają urządzenia streetworkout tym samym przyciągając nowych fanatyków tego typu ćwiczeń. Wymieniają się doświadczeniami jak i poradami co sprzyja rozwojowi kontaktów społecznych.

Kalistenika

Kalistenika – jest to dyscyplina sportowa polegająca na ćwiczeniu z własną masą ciała. Jej początki sięgają starożytności, gdzie szybko rozprzestrzeniła się, nawet ćwiczenia średniowiecznych kandydatów na rycerzy opierały się na kalistenice.

Street workout to ćwiczenia z elementami infrastruktury miejskiej ale można do tego wykorzystać urządzenia streetworkout, natomiast kalistenika wyróżnia się tym, że można ćwiczyć w dogodnym dla siebie miejscu oraz za pomocą wybranych przez siebie elementów. Jakie ćwiczenia można wykonywać? Może to być stanie na rękach, pompki, które można wykonywać w parku lub w zaciszu własnego domu. Kalistenika zapewnia wyrzeźbienie każdego elementu ciała przy zachowaniu poprawności wykonywania ćwiczeń. Na samym początku należy skupić się na prawidłowej technice ich wykonania. Nie wymaga nakładów finansowych ani specjalistycznych sprzętów. Sposobów na ćwiczenie jest multum, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejnym atutem jest mała przestrzeń, która potrzebna jest do ćwiczeń. Kiedy brakuje czasu, aby skorzystać ze specjalnie stworzonych do tego placów, można schować się w zaciszu własnego domu i tam trenować lub rozpoczynać swoją przygodę z kalistenią.

Zapraszam do Kontaktu

Parkur